Connect with us

Otomotiv

Doğuş Otomotiv DRIVE Ödülleri Sahiplerini Buldu

Motivasyon sağlamak amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda 2021 yılında insan kaynakları alanında üstün başarı göstermiş ve İşveren Markasında Fark Yaratan 3 yetkili satıcı ödül almaya hak kazandı.

Doğuş Otomotiv’in sekiz yıl önce hayata geçirdiği ve yetkili satıcılarının insan kaynakları alanında kurumsal yapıların etkinleştirilmesi ve sürdürülebilir olmasını sağlamayı amaçlayan Drive projesi kapsamında düzenlenen “İnsan Kaynakları Ödülleri” üçüncü kez sahiplerini buldu.

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyelerinin katıldığı tören, 52 farklı şehirdeki yetkili satıcıların sermayedarları, genel müdürleri ve insan kaynakları çalışanlarının katılımıyla online olarak düzenlendi. Törende Doğuş Otomotiv İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu ve Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü Ela Kulunyar konuşma yaptı.

ali-bilaloglu.jpgİnsan kaynaklarında dönüşüm devam ediyor

Drive departmanının kurulduğu 2014 yılından bu yana insan kaynakları alanındaki dönüşümü geliştirmeye devam ettiklerini belirten Ali Bilaloğlu “Geride kalan süre boyunca 3 bin 600’den fazla iş ilanı çıktık, 7 bine yakın adayla işe alım ve terfi süreçlerinde görüşme gerçekleştirdik, bin 800’den fazla işe alım gerçekleştirdik. 2021 yılında tüm yetkili satıcılarımızın eksiksiz katılımıyla Çalışan Bağlılığı Anketini yüksek bir tamamlanma oranıyla bu yıl ilk defa online olarak gerçekleştirdik. Pandeminin olumsuz etkilerine rağmen tüm sektörler içerisinde yaşanan memnuniyet kaybının bayi teşkilatımızda daha sınırlı kalması ve sektörel bazda iyi bir noktada olmamız bizi mutlu etti. Gelişime açık alanlarda da sizlerin aldığı hızlı aksiyonlar için teşekkür etmek isterim.” dedi

Doğuş Otomotiv ailesi olarak, sektörde, yetişmiş ve iyi insan kaynağına sahibiz

Kurumsallaşmanın bir şirketin sürdürülebilir olması için hayati önem taşıdığına değinen Bilaloğlu, bu konuda insan kaynakları stratejisi ve yönetiminin işin bel kemiğini oluşturduğunu belirtti. Doğuş Otomotiv ailesi olarak, sektörde yetişmiş ve iyi insan kaynağına sahip olduklarının altını çizen Bilaloğlu, “Bugün, pek çok konuda öncüysek, global standartlarda parmakla gösterilen işlere imza atıyorsak, bunun en temel nedeni insan kaynağına verdiğimiz önem ve yatırımdır. DRIVE ekibimiz de kurulduğu ilk günden itibaren büyük bir özveriyle Doğuş Otomotiv vizyonunu tüm yetkili satıcı teşkilatımıza aşılamıştır. Yetkili Satıcılarımız da bu misyonu canı gönülden desteklemiştir. İnsan kaynakları alanındaki çalışmalarını ilk günden beri genişleterek çalışanlarını olumlu etkileyen uygulamalar haline dönüştürmüştür; ben de gelişmeleri keyifle takip ediyor ve kendilerini yürekten kutluyorum” dedi.

Kadın çalışan sayısındaki artış mutluluk verici

ela-kulunyar.jpgİnsan kaynakları alanındaki yapılanmaya yetkili satıcıların gösterdiği uyumun ve Drive Akademi eğitimlerine gösterilen ilginin son derece olumlu olduğunu belirten Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü Ela Kulunyar, “Kadın çalışan sayımızın kurulduğumuz günden bugüne yüzde 18 artarak, yüzde 20’lerin üzerine ulaşması da bizi çok mutlu etti. Yine çok önemli bir gelişme olarak gördüğümüz; yetkili satıcılarımızda İnsan Kaynakları alanına özel çalışan arkadaşlarımızın sayısı bugün 40’a yaklaştı. Tüm bu olumlu gelişmelerde çok büyük katkısı olan siz değerli iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Törende daha sonra Drive İnsan Kaynakları Ödülleri’ni kazanan yetkili satıcılar, Doğuş Otomotiv Yetkili Satıcılar İnsan Kaynakları Geliştirme Müdürü Emre Atasayar tarafından açıklandı. Yetkili satıcıların yıl içerisinde, ‘Drive İşe Alım ve Terfi Süreç Uyumu’, ‘Çalışan Devir Oranı’, ‘Drive Akademim Eğitim İzlenme ve Katılım Oranı’, ‘Çalışan Bağlılığı Araştırması Sonuçları’ ve ‘İnsan Kaynakları Çalışanı Bulundurma’ olmak üzere 5 farklı kriterde gösterdikleri performansların değerlendirilmesiyle, en yüksek puanı alan 3 yetkili satıcı, iki farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Drive İnsan Kaynakları Ödüllerinin ilk kategorisi olan ‘İnsan Kaynakları Üstün Başarı Ödülleri’nin sahipleri Opat Otomotiv, Mercan Otomotiv ve Erel Otomotiv olurken, ‘İşveren Markasında Fark Yaratanlar’ kategorisinde ise Acarlar Otomotiv, Öztürk Auto Otomotiv ve Vimsa Otomotiv ödüle layık görülen yetkili satıcılar oldular.

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otomotiv Sektörü

Tesla’nın satışları dört yıl sonra ilk kez düştü. Fiyat indirimleri de işe yaramadı

Tesla’nın satışları ilk çeyrekte yaklaşık yüzde dokuz düşüşle 386.810 araca geriledi; bir yıl önceki yaklaşık 423.000 araçtan. Analistler sonuçların bir felaket olduğunu düşünüyor. Neredeyse dört yıldır ilk kez yıllık düşüş gösterdi ve analistlerin beklentilerinin önemli ölçüde gerisinde kaldı. “Tesla”

Otomobil üreticisi, Kızıldeniz’deki trafik kesintilerinden kaynaklanan sorunların ve Almanya’daki fabrikasında üretimi engelleyen sabotajın ilk çeyrekte satışlardaki düşüşe katkıda bulunduğunu söyledi.

Satışların düştüğü haberinin ardından şirketin hisseleri zayıfladı. Wedbush Securities’ten analist Dan Ives, Tesla’nın son sonuçlarını şirketin yatırımcılara açıklamakta zorlanacağı tam bir felaket olarak nitelendirdi. Otomobil üreticisi, Kızıldeniz’deki trafik kesintilerinden kaynaklanan sorunların ve Almanya’daki fabrikasında üretimi engelleyen sabotajın ilk çeyrekte satışlardaki düşüşe katkıda bulunduğunu söyledi. Tesla son zamanlarda sert bir rekabetle ve elektrikli otomobillere olan talebin büyümesinde bir yavaşlamayla karşı karşıya kaldı. Otomobil üreticisi en son, pandemi nedeniyle üretimi sınırlamak zorunda kaldığı 2020’nin ikinci çeyreğinde satışlarda yıllık bazda düşüş bildirmişti.

Çin Tesla’nın nefesini kesiyor

Dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de Tesla, BYD gibi yerli otomobil üreticilerinin şiddetli rekabetiyle karşı karşıya. Son dördüncü çeyrekte dünyanın en büyük tamamen elektrikli otomobil satıcısı olarak Tesla’nın yerini aldı. Ancak bu ilk çeyrekte satışlardaki düşüşe rağmen Tesla ilk sıraya geri döndü. BYD şirketi ilk çeyrekte yalnızca yaklaşık 300.000 elektrikli otomobil sattığını açıkladı. Bu, yıllık bazda %13’ün üzerinde bir artışı temsil etse de, dördüncü çeyreğe kıyasla %43’lük bir düşüşe de işaret ediyor.

Deepwater Asset Management’tan analist Gene Munster, bu yılın ilk çeyreğinin Tesla için “çirkin” olduğunu söyledi. Ona göre yüksek faiz oranları ve elektrikli otomobillere olan ilginin azalması da satışları olumsuz etkiledi. Ancak Munster, şirketin uzun vadeli beklentilerine ilişkin iyimserliğini dile getirdi. X ağında “Tesla’nın doğru yolda olduğuna ve bu fırtınanın geçeceğine hâlâ inanıyorum” diye yazdı. Satışlardaki düşüş haberinin ardından şirketin hisseleri önemli ölçüde zayıfladı. Reuters’e göre anketler ve uzman görüşleri, Tesla’nın ABD’deki bazı potansiyel müşterilerinin Musk’ın sağcı politikaları ve kamuoyuna yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle ertelendiğini gösteriyor.

Tesla hisseleri düşüyor, Musk fakirleşiyor

Tesla hisseleri Salı günü TSİ 18:00 civarında yüzde beşten fazla değer kaybetti. Bu yılın başından beri değerlerinin yaklaşık üçte birini kaybetmiş durumdalar. Tesla, bu yılın ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçları 23 Nisan’da yayınlayacak. Tesla’nın hisse senedi fiyatındaki düşüş, Musk’un servetinin değerini olumsuz etkiledi; Bloomberg verilerine göre bu yılın başından bu yana 40,5 milyar dolar azaldı. Bu verilere Tesla hisselerinde bugünkü düşüş dahil değil. Onlara göre Musk, 189 milyar dolarlık servetiyle LVMH kurucusu Bernard Arnault ve Amazon kurucusu Jeff Bezos’tan sonra dünyanın en zengin üçüncü kişisi.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Skyhome, iF Design Award 2024’te “En İyi Tasarım” ödülünü aldı

Skywell dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden iF Design Award2024’te (iFTasarım Ödülleri), Skyhome modeliyle önemli bir başarıya imza attı.

10 dakikalık şarj ile 500 km’ye yakın menzil sunan ve sedan formunda olan SkywellSkyhome , gizli kapı kolları, elektronik dikiz aynaları ve rüzgâra karşı dirençli büyük çaplı jantlarıyla, aerodinamik verimliliğe katkı sağlıyor. Yeni model, parmak izi algılama, kapı açmak için yüz tanıma, cep telefonu kontrolü gibi benzersiz çözümlerle de ileri teknolojisini ortaya koyuyor.

skyhome-tasarim-odulu-1.jpeg

Arka koltuklar film izlemek ve ayak masajı yapmak için rahat bir alan sunuyor. Tavana entegre ettiği televizyon sayesinde ev konforunu yaşatacak olan SkywellSkyhome, 21 hoparlörlü ses sistemiyle benzersiz bir kabin içi deneyim vaat ediyor. Kapılarda, direksiyonda ve hoparlörlerde kullanılan ortam aydınlatmaları iç mekâna hareket ve modernlik katıyor. Güç elektroniğinde çağı yakalayan Sykwell, tasarım tarafında Avrupa ülkeleri klasmanına yaklaşırken, SkywellSkyhome modeliyle, tek veya çift motorlu dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı versiyon halinde görücüye çıktı.

1954’te başlayan iF Design Award, dünyanın en bilinen tasarım yarışması, aynı zamanda yüksek kaliteli ürün tasarımının da bir sembolü olarak gösteriliyor.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Hyundai, IONIQ 5 Advance’i Türkiye’de satışa sundu

“Advance” donanım seviyesi, optimum özellikleriyle dikkat çekiyor. Isı pompasının standart olarak sunulduğu otomobilde piksel tipi LED aydınlatmalar, Bose Premium ses sistemi ve ısıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar bulunuyor.

Hyundai Assan, 2024 yılında artırmayı hedeflediği elektrikli otomobil satışlarını, geliştirdiği yeni donanım seviyeleriyle desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sırasıyla IONIQ 6 ve KONA Elektrik modellerini çeşitli donanım seviyeleriyle satışa sunan Hyundai Assan, şimdi de IONIQ markasının ilk modeli olan IONIQ 5 için yepyeni bir donanım seviyesi hazırladı.

Türk tüketicisi için özel olarak geliştirilen “Advance” donanım seviyesi, mevcut Progressive (standart ve uzun) versiyonlara en optimum özellikliyle eşlik edecek. Hyundai Assan, bu yeni donanım seviyesiyle beraber Türk tüketicisinin elektrikli otomobillerden en üst seviyede faydalanmalarını ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerini en uygun fiyatla deneyimlemelerini hedefliyor.

hyundai-ioniq-5-advance-1.jpg

Segmentinde fark yaratacak

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance‘ın öne çıkan özellikleri, günlük kullanımdaki tüm beklentileri karşılıyor. EV modellerin en önemli özelliklerinden biri olan ve bilhassa zorlu kış koşullarında da sürüş menzilini arttıran ısı pompası, diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi IONIQ 5’in Advance versiyonunda da standart olarak sunuluyor.

IONIQ 5 Advance’in donanım listesi ise bir hayli fazla. Piksel tasarımlı LED ön farlarla dikkat çeken otomobil, aktif güvenlik özellikleriyle de hem yaya hem de yolcu korumada öne çıkıyor. Euro NCAP’ten 5 yıldız ve aynı zamanda satışa sunulduğu günden bu yana 200’ün üzerinde ödül alan IONIQ 5, dur kalk özellikli akıllı hız sabitleme kontrolü ve çarpışma önleme asistanı gibi donanımlara sahip.

Bununla beraber; ön tarafta soğutma özelliğine sahip deri koltukların ısıtması da var. Müzik keyfini zirveye taşıyan BOSE Premium ses sistemi, 12,3 inç çift entegre bilgi ve multimedya ekranları, sanal gösterge paneli (Head-Up Display), kayar tip orta konsol ve gizli otomatik kapı kolları, otomobili günlük kullanımda oldukça konforlu bir yol arkadaşı haline getiriyor.

IONIQ 5 Advance, 58 kWh batarya, 125 kW (170 PS) gücündeki arkaya konumlu tek elektrik motoru ve arkadan itiş sistemi ile geliyor. Otomobildeki 58 kWh bataryanın %100 dolu olduğumda durumda menzili, birleşik kullanımda 384 km (WLTP). Buna karşılık araç, şehir içi kullanımda da 587 km menzile kadar rahatlıkla ulaşabiliyor.

IONIQ 5’in 0-100 km/s hızlanması ise Advance donanım seviyesinde 8,5 saniye. Aracın ulaşabildiği maksimum hız ise 185 km/s ile sınırlandırılmış. Buna ek olarak; üstün 800 voltluk batarya sistemine sahip olması sayesinde 350 kW ultra hızlı DC şarj cihazına bağlandığında yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 düzeyine şarj edilebiliyor. Yine WLTP normlarına göre, IONIQ 5 kullanıcılarının 100 km menzil kazanmak için aracı ultra hızlı şarj istasyonlarında yalnızca 5 dakika şarj etmeleri yeterli. Hyundai, IONIQ 5 Advance modelini 7 farklı dış ve iki farklı iç renk seçeneği ile sunuyor.

Türkiye’deki model atağına çeşitli modeller ve yeni versiyonlarla devam edecek olan Hyundai Assan, yüzde 10 ÖTV diliminde yer alan IONIQ 5 Advance’ın fiyatını da 1.785.000 TL olarak açıkladı.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.