Connect with us

Motosiklet - Scooter Kampanyaları

HONDA, TÜRKİYE’DE 500.000’İNCİ MOTOSİKLET SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Pazar liderliğini 7 yıldır koruyan Honda, Türkiye’deki 500.000’inci motosiklet satışıyla yeni bir başarıya imza attı. 30 yıldır Türk motosiklet severlerin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamını sürekli geliştiren Honda, 2022 yılında da liderliğini korumak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Dünyanın önde gelen motosiklet üreticisi Honda, 30 yıldır faaliyet gösterdiği Türkiye’de 500.000’inci satışını gerçekleştirdi. Türkiye pazarının ve Türk müşterisinin beklentilerine göre ürün gamını geliştiren, bugün itibarıyla 20 modeliyle pazarda 7 yıldır liderliğini koruyan Honda, 2022 yılını da lider olarak kapatmaya hazırlanıyor.

 

Honda motosiklet sahibi her kullanıcının markayla güçlü bir bağı olduğunu belirten Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kardeş, satış oranlarındaki başarı sayesinde Türkiye’de satılan her 4 motosikletten 1’inin Honda olduğunu belirtti. Müşteri memnuniyeti oranlarının da en az pazar liderliği kadar önemli olduğunu vurgulayan Kardeş, “Honda sadece tasarımlarıyla değil güvenlik ve teknoloji donanımlarıyla da rekabette fark yaratıyor. Bu da doğal olarak motosiklet severler tarafından tercih edilen marka olmamızı sağlıyor. Geniş bayi ağımız ve yetkin satış sonrası hizmetlerimizle 1992 yılından beri hep ilk günkü heyecanımızla yola devam ettik, bundan sonra da yeni modellerimizle bu heyecanı sürdüreceğiz. Bizi bu rekor satış adedine ulaştıran tüm tüketicilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.1

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Motosiklet - Scooter Kampanyaları

Elektrikli Mobilitede Citroën Ami Etkisi!

Aralık 2021’de kurumsal, Haziran 2022’de de online olarak bireysel müşteriler için Türkiye’de satışına başlanan ve her yeni serisi rekor sürelerde tükenen Citroën Ami, yaklaşık 2 yıllık sürede toplam 2.750 adetten fazla satıldı. Ülkemizin elektrikli mobilitedeki gelişiminde yeni bir segment açarak örnek teşkil eden Citroën Ami, 369.000 TL’den başlayan fiyatlarıyla online satışta herkes için ulaşılabilir mobilite sunuyor. Citroën Ami ve ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulduğunda yaklaşık 1 saatte tükenen 100 adet Citroën My Ami Buggy’nin başarısıyla ilgili Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Citroën Ami’nin, 50 adet ile sınırlı ilk tahsisi, online satış kanalımız üzerinden yalnızca 25 dakika içerisinde satılmıştı. Bunun öncesindeki ilk 4 aylık dönemde 400 civarında kurumsal müşterimiz ile buluşmuştu. Benzer bir rekoru, ağustos ayında her 40 saniyede 1, online olarak satışını gerçekleştirdiğimiz Citroën My Ami Buggy’de de yaşadık. Siparişleri almaya başladığımız Aralık 2021’den Eylül 2023 sonuna kadar, 100 adet Citroën My Ami Buggy’yi de dahil ettiğimizde, toplam 2.752 adetlik bir satış başarısına imza attık. Devam eden talepleri karşılamak üzere siparişlerimizi teslim etmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Sadece bu sene eylül sonu itibarıyla 1.900 adetten fazla Ami satışına imza attık, bu yılı da 2.775 adetlik satışla kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

Mobilite dünyasının her alanında, herkes için ulaşılabilir modeller sunan Citroën, Türkiye’de online satış kanallarından sunduğu ilk model olan Citroën Ami ile başarılarını sürdürüyor. Aralık 2021’de kurumsal, Haziran 2022’de de bireysel müşteriler için siparişe açılan ve rekor sürede online satış rekoru kıran Citroën Ami, eylül sonu itibariyle 1.908 adetlik toplam satışa ulaştı. 9 farklı ülke için sınırlı olarak 1.000 adet üretilen ve Türkiye için de 100 adet kontenjan ayrılan Citroën My Ami Buggy de eklendiğinde, toplam satışlar 2.752 adedi buldu. Mobilite alanında yeni bir segment yaratan ve geniş bir yaş aralığında kullanıcı profiline ulaşan Citroën Ami, hem bireysel müşteriler hem de kurumsal firmaların kısa mesafelerdeki mobilite ihtiyaçlarını karşılayarak popülerliğini sürdürüyor. 9 ülkede satılan Citroën Ami’nin Türkiye’deki satış başarısı, ülkemizin Citroën Ami satılan ülkeler arasında üçüncü sırada yer almasını da sağladı.

Selen Alkım: “Türkiye, Citroën dünyası içinde en fazla Citroën Ami satılan üçüncü ülke oldu!”

Citroën Ami’nin satış başarısıyla ilgili olarak Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım; “Citroën Ami, pek çok ilki denediğimiz, risk aldığımız ancak cesaretle yönettiğimiz bir sürecin sonucunda; Türkiye’nin, Citroën dünyası içinde en fazla Citroën Ami satılan üçüncü ülke olmasını sağladı. Haziran 2022’de ilk defa %100 online olarak satışa sunduğumuz Citroën Ami’nin, 50 adet ile sınırlı ilk bölümü yalnızca 25 dakika içerisinde satılmıştı. Bunun öncesindeki ilk 4 aylık dönemde 400 civarında kurumsal müşterimiz ile de buluşmuştu. Benzer bir rekoru, yaklaşık 1.5 sene sonra, her 40 saniyede 1 online satışı gerçekleşen Citroën My Ami Buggy’de de yaşadık. Siparişleri almaya başladığımız Aralık 2021’den Eylül 2023 sonuna kadar, 100 adet Citroën My Ami Buggy’yi de dahil ettiğimizde toplam 2.752 adetlik bir satış başarısına imza attık” dedi.

Sözlerini Citroën Ami’nin 2023 sonu hedeflerinden de bahsederek sürdüren Citroën Genel Müdürü Selen Alkım; “Elektrikli mobilitenin ulaşılabilir çözümlerinden Citroën Ami’nin ne kadar güçlü bir model olduğunu, satış adetlerindeki başarısıyla da görüyoruz. Devam eden talepleri karşılamak üzere siparişlerimizi teslim etmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Sadece bu sene eylül sonu itibarıyla 1.900 adetten fazla Ami satışına imza attık, bu yılı da 2.775 adetlik satışla kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

Tamamen elektrikli özgürlük

Citroën Ami, sıfır emisyon değerine sahip tamamen elektrikli yapısıyla tüm kent merkezilerine özgürce erişim imkânının yanı sıra sessiz ve dingin bir sürüş sağlıyor. Sürekli hareket halinde olmayı gerektiren günümüzdeki kent yaşamının gereklerine uygun bir yapı sunan Ami, yeni bir ulaşım formatında sadece bugünün değil, aynı zamanda yarının da kent sorunlarına yanıt veriyor. Sürüş keyfini artırmak ve sürücülerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için her şey düşünülürken, tamamen elektrikli sürüş modu sayesinde Ami, şehir merkezinin en dar alanlarında bile özgürce erişim sağlıyor ve kullanım maliyetlerini minimuma indiriyor.

Tek şarj ile 75 kilometre sürüş imkânı

Yüzde 100 elektrikli Citroën Ami, 45 km/saat’e kadar hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bir bisiklet. Üstelik tamamen elektrikli güç-aktarma organıyla tamamen sessiz bir sürüşe imkan tanıyor. Şehir içinde özgürce ulaşım imkânı sunan Ami tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. Bu, çoğu çalışanın işe gidip-gelme gereksinimini karşılıyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor. Citroen Ami’yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V), tıpkı bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar gibi takmak yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen Ami ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.

Continue Reading

Motosiklet - Scooter Kampanyaları

TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES’İN 2024 SEZONU İÇİN RESMİ PİLOTU STOFFEL VANDOORNE OLDU!

TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES’İN 2024 SEZONU İÇİN RESMİ PİLOTU STOFFEL VANDOORNE OLDU!

Team PEUGEOT TotalEnergies’in yeni resmi pilotu olan Stoffel Vandoorne, 2024’ten itibaren FIA WEC’de PEUGEOT 9X8’in direksiyonuna geçecek. Yedek pilot olarak, 6 Saat Fuji yarışında sakatlanan Nico Müller’in yerine geçen Stoffel Vandoorne, 15 ve 16 Haziran 2024’te gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat dahil olmak üzere sezonun 7 ayağında da PEUGEOT 9X8 ile yarışacak.

 PEUGEOT Sport’un şu anki yedek pilotu Stoffel Vandoorne, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (FIA WEC) 2024 sezonu için Team PEUGEOT TotalEnergies resmi pilotu oldu. 31 yaşındaki Belçikalı pilot, PEUGEOT 9X8’in direksiyonuna geçecek. 2022 FIA Formula E Dünya Şampiyonu Stoffel Vandoorne, dayanıklılık yarışlarındaki ilk çıkışını 2019’da LMP1 sınıfında SMP Racing ile yaptı ve ardından 2021’de JOTA ile LMP2 sınıfında yarıştı. Aynı zamanda Team PEUGEOT’nun da dahil olduğu Stellantis Motorsport grubunun bir parçası olan DS Penske’nin resmi pilotu da olan Stoffel Vandoorne, takımın önceki pist testlerinden ve simülatör oturumlarından, gelecekteki takım arkadaşlarını ve teknik ekibini tanıyor. Vandoorne, birkaç ay sonra FIA WEC’de kullanacağı PEUGEOT 9X8 ile de daha önce, 6 Saat Fuji yarışında sakatlanan Nico Müller’in yerine geçerek tanışmıştı.

Team PEUGEOT TotalEnergies, mevcut yedek pilotu Stoffel Vandoorne’u resmi pilot olarak seçerek tek bir hedefi; gelecek sezon en az 10 üreticinin katılacağı Hypercar sınıfında güçlü rakiplere karşı zafer için mücadele etmeyi göz önünde bulunduruyor. Stoffel Vandoorne, 2 Mart 2024’te Katar’da gerçekleşecek ilk FIA WEC yarışında resmi pilot olarak piste çıkacak ve sezonun 7 ayağında da yarışacak. Sezonun zirve yarışını ise her yıl olduğu gibi, 15 ve 16 Haziran 2024’te gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat oluşturacak.

Stellantis Motorsport Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Marc Finot; “Stoffel Vandoorne’u Team PEUGEOT TotalEnergies’ın resmi pilotu ilan etmekten gurur duyuyoruz. Fuji’de de ortaya koyduğu gibi takım ruhu, performansı ve tutarlılığı, takım arkadaşlarıyla aynı doğrultuda. Elbette Stoffel’i Formula E’de DS Penske pilotu olarak zaten çok iyi tanıyoruz. Kendisi Stellantis Motorsport pilot ailesinin bir parçası. Uyum sağlama ve hemen ritim yakalama yeteneği, FIA WEC ve FIA Formula E serilerinin tamamlayıcı olduğunu gösteriyor ve aynı zamanda her iki şampiyonaya da katılan pilotlarla yarışmanın avantajını ortaya koyuyor” dedi.

Stoffel Vandoorne; “2024 sezonunun resmi pilotu olarak takıma katıldığım için gerçekten çok mutluyum. FIA WEC’i her zaman takdir ettim. 2019 ve 2021’de yarıştığım için bu duruma aşinayım. Amacım, bu şampiyonaya geri dönmekti ve çok sayıda üreticinin yer aldığı Hypercar sınıfında daha da fazlasını ortaya koymaktı. Bence, zafer için mücadele etme fırsatına sahip olmak harika bir his. Le Mans 24 Saat yarışı birçok sürücü için bir rüyadır. Bu ekibin bir parçası olduğum için gerçekten çok mutluyum ve PEUGEOT ile piste çıkacak olmanın heyecanını yaşıyorum” dedi.

Continue Reading

Motosiklet - Scooter Kampanyaları

İBB’den Elektrikli Scooter Düzenlemesi

İstanbul’da e-scooter’lar için yapılan yeni düzenlemeye göre, yaya trafiğinin yoğun olduğu kent merkezlerinde hız sınırı 12,5 km/s olacak.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), e-scooter’lar için 1500 park alanı açacak. Ayrıca, operatörler kullanıcılara 2 ayda bir eğitim vermekle sorumlu olacak.

Paris’in e-scooter’ları yasaklamak için düzenlediği referandumda katılımcıların %90’ının e-scooter’ların yasaklanması yönünde oy kullanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı ve İETT Genel Müdürü Dr. Buğra Gökce, e-scooter’lar için İstanbul’da izlenecek eylem planını açıkladı. Eylem planının hem araçların kullanımını kolaylaştırmak hem de düzensiz park sorunu nedeniyle oluşan sorunları azaltmak için hazırlandığına dikkat çekti.

Twitter’dan yaptığı paylaşımla İstanbul’a ilişkin e-scooter planlarını madde madde açıklayan Gökçe, e-scooter’lar için 1500 park alanı açılacağını, ilçe belediyeleri ile konumları belirlenen park alanlarının yapımına operatörlerin de katkı sağlayacağını ve park alanlarına park eden kullanıcılardan %10 ila 15 indirime tekabül eden açılış ücreti alınmayacağını duyurdu.

Gökçe’nin açıklamalarına göre, yaya trafiğinin yoğun olduğu kent merkezli “hassas bölge” olarak tanımlanarak buralarda e-scooter’lar için hız sınırı 12,5 km/s olarak düzenlenecek. Ayrıca, operatörler kullanıcılara 2 ayda bir eğitim vermekle sorumlu olacak ve operatörlerin mobil uygulamaları da İstanbulKart ile entegre edilecek. Süreç içerisinde toplu taşıma ile tam entegrasyonu sağlayacak çözümler geliştirilecek.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.